Spotkanie autorskie z pisarką Ewą Nowak w Szkole Podstawowej nr 2 im. J.W.Jędrzejewicza w Płońsku

W poniedziałek, 26 listopada 2018r. bibliotekę szkolną SP2 w Płońsku, odwiedziła Ewa Nowak – znana pisarka, pedagog terapeuta, publicystka, autorka ponad trzydziestu książek dla dzieci i młodzieży.

W spotkaniu, zorganizowanym przez panie bibliotekarki – p.Małgorzatę Morawską i p.Iwonę Milewską, uczestniczyli uczniowie klas 8 SP2 w Płońsku, wraz z opiekunami, a także m.in.: V-ce dyr p.Joanna Ostrowska oraz gościnnie: Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Płońsku – p.Bożena Kaliściak i kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Płońsku – p.Renata Grabowska.

Pisarka przybliżyła uczniom historię swojej kariery pisarskiej i zaprezentowała swoje książki, jednocześnie w bardzo ciekawy sposób zachęciła uczniów do codziennego czytania książek i odważnej realizacji swoich życiowych pomysłów. Spotkanie uzupełniała okolicznościowa wystawka i gazetki ukazujące bogaty dorobek literacki p.Ewy Nowak.

Po spotkaniu, każdy miał możliwość nabycia wybranej książki z autorskim wpisem. Nie zabrakło też chętnych do wspólnych, pamiątkowych fotografii.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, literackiej atmosferze. Wszyscy uczestnicy zgodnie potwierdzają, że było udane i bardzo ciekawe.

Not./Fot.: Małgorzata Irena Morawska