PŁOŃSKI DZIEŃ SIENKIEWICZA

w ramach ogólnopolskiej akcji

Narodowe Czytanie – Trylogia Henryka Sienkiewicza

W sobotę 6 września, już po raz drugi Płońsk wziął udział w „Narodowym Czytaniu” – akcji, której patronuje prezydent RP Bronisław Komorowski. W tegorocznej edycji fragmenty „Ogniem i mieczem”, „Potopu” i „Pana Wołodyjowskiego” czytało 50 uczestników. W role Kmicica, Zagłoby, Oleńki i innych sienkiewiczowskich bohaterów wcielili się nie tylko znali płońszczanie, ale także młodzież i aktorzy – Stanisław Górka i Wojciech Machnicki.

Wśród uczestników i zaproszonych gości nie zabrakło również uczniów i nauczycieli z naszej szkoły z panią dyrektor Bożeną Dzitowską na czele.

Narodowe_czytanie_FOTO_Szczepek

W „Narodowym Czytaniu” godnie reprezentowały naszą szkołę panie: Małgorzata Kończalska, Marzanna Masiak i Joanna Rachobińska.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Prawdziwą gratką dla miłośników literatury i… mocnych wrażeń był pojedynek Andrzeja Kmicica i Michała Wołodyjowskiego w wykonaniu szermierzy z Wszechnicy Szermierczej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA