„Poranek z książką” w Bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku

książka-605x400

Wiemy już jak ważną rolę w rozwoju dzieci pełni głośne czytanie książek. W związku z tym, nasza biblioteka szkolna rozpoczęła zaplanowaną na cały rok szkolny 2017/2018 – akcję czytelniczą „Poranek z książką”. Akcja prowadzona przez nasze panie bibliotekarki: p.Iwonę Milewską i p.Małgorzatę Morawską, to specjalne lekcje biblioteczne, podczas których uczniowie nie tylko zapoznają się z księgozbiorem biblioteki, ale także mają okazję posłuchać głośno przeczytanych fragmentów wybranych książek.

Poranek z książką rozpoczęły klasy pierwsze. Dla nich jest to jednocześnie pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną i okazja do pierwszego wypożyczenia lektury do samodzielnego przeczytania. Ponadto, w akcji wzięły już udział klasy; 3d, 3c i 2a.

Do tej pory uczestnicy spotkań mieli już okazję wysłuchać głośnego czytania m.in. fragmentów: opowiadania pt. „Rozmarzone Kalosze” z książki „Kacper z szuflady”(Grzegorz Kasdepke), „Zezia i Giler” (Agnieszka Chylińska), „Baltic – pies, który płynął na krze” (Barbara Gawryluk ), „Dziennik Cwaniaczka” (Jeff Kinney), czy wiersze Juliana Tuwima.

Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i ich wychowawców. Mamy nadzieję, że przyczyni się ona do popularyzacji głośnego czytania i zainteresowania uczniów literaturą.