I etapu Konkursu Polonistycznego Mazowieckiego Kuratorium Oświaty

Mazowieckie talenty”

        W czwartek, 8 października – czterdzieścioro uczniów klas V i VI naszej szkoły, zmagało się z zadaniami I etapu Konkursu Polonistycznego organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Temat tegorocznego konkursu brzmiał: „Tajemnice domu”.

SAMSUNG CSC

Foto.: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto.: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto.: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto.: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto.: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto.: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto.: M.Morawska

 

        Dzieci od dłuższego czasu przygotowywały się do rozwiązania ćwiczeń konkursowych. Czytały książki, które znalazły się w programie merytorycznym, powtarzały potrzebne pojęcia teoretycznoliterackie, zagadnienia z gramatyki i kultury języka. Poszerzały swoją widzę i rozwijały zdolności humanistyczne.

        Wyniki konkursu poznamy już niebawem.

Not.: J. Rachobińska

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates