Akcja Biblioteki Szkolnej SP2 im. J.W.Jędrzejewicza w Płońsku „Książkowa Lista Przebojów”

W tym roku szkolnym, w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (8-15 maja) – bibliotekarze biblioteki szkolnej SP2 w Płońsku przeprowadzili innowacyjną akcję czytelniczą –

„Książkowa Lista Przebojów czytelników SP nr 2 w Płońsku”.

Przez cały tydzień, każdy uczeń mógł zaproponować jedną książkę dla dzieci i młodzieży, którą warto przeczytać. Propozycje do „Książkowej listy przebojów” uczestnicy akcji składali do specjalnego pudełka w bibliotece szkolnej na kartach zgłoszeń.

Akcja cieszyła się dużym powodzeniem. W szkolnym rankingu, najwyżej na książkowej liście przebojów uplasowała się seria książek „Dzienniczek cwaniaczka”, której autorem jest Jeff Kinney.

Karty zgłoszeń uczestniczyły w losowaniu „Nagrody – niespodzianki”, którą była bardzo ciekawa pozycja książkowa. Otrzymał ją Krystian Zieliński z klasy VIIb.

Serdecznie gratulujemy!

– Nauczyciele biblioteki szkolnej: Małgorzata Morawska i Iwona Milewska