Kampania „JA CZYTAM” – w świetlicy szkolnej

      W świetlicach szkolnych jest realizowany projekt kampanii społecznej pod tytułem „ Ja czytam”, której celem jest rozwijanie kompetencji czytelniczych, propagowanie czytelnictwa oraz umiejętność dyskutowania o literaturze wśród dzieci i młodzieży poprzez organizację w szkołach Dyskusyjnych Klubów Edukacyjnych.

      3 listopada odbyło się pierwsze spotkanie DKE. Uczniowie świetlicy, wraz z opiekunem projektu Karina Godlewska-Sobótka, zastanawiali się nad definicją słowa dyskusja. Okazało się, że to słowo jest trudne do zdefiniowania, ale z pomocą przyszedł Bratek. Jest to postać z bajki terapeutycznej
pt. „O tym, jak Bratek nauczył dzieci kulturalnie rozmawiać o ważnych dziecięcych sprawach.” Po wysłuchaniu tekstu uczniowie zwrócili uwagę jak trudno jest przekonać kogoś do swoich racji. Co decyduje o tym czy jesteśmy potraktowani poważnie podczas rozmowy. A co najważniejsze tekst dotyczył sprawy o która również dotyczy naszej szkoły tj. akcja zbiórki korków na rehabilitację dla naszego kolegi.

IMG_20151019_152057 IMG_20151103_092141 IMG_20151103_092408 IMG_20151103_093157

A jeśli jesteście zainteresowani projektem i propozycjami książek do przeczytani zajrzyjcie na poniższe linki.

http://jaczytam.pl/O-kampanii

http://jaczytam.pl/Dla-uczniow

Not./Foto.: K.Godlewska-Sobotka

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates