Stypendystka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku

Stypendium Marszałka Województwa Mazowieckiego dla Zuzanny Rapusty z SP2

       Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku ma stypendystkę! Została nią Zuzanna Rapusta, uczennica klasy7c , która otrzymała stypendium naukowe przyznawane uczniom szczególnie uzdolnionym, ufundowane przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

    W jej imieniu, 11 października 2018r. dyplom oraz nagrodę odebrała mama Zuzi, gdyż ona sama uczestniczyła w wycieczce do Szwecji, Litwy i Łotwy. Taki wyjazd dla wyróżniających się w nauce uczniów ze wszystkich miejskich szkół organizuje corocznie Burmistrz Miasta Płońsk p. Andrzej Pietrasik.

Na to niezwykłe wyróżnienie Zuzia zasłużyła swoją pracowitością i uzdolnieniami, ale w jakiejś mierze to również efekt mądrego kierownictwa uczących ją nauczycieli oraz wsparcia rodziców.

Stypendium zostało przyznane ze względu na wysokie wyniki w nauce i znaczące osiągnięcia uczennicy w konkursach. Najważniejsze z nich to:

– wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2016;

– zakwalifikowanie się do etapu rejonowego w Konkursie Polonistycznym organizowanym przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty w roku 2017;

– II miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim „Henryki. Przez słowa do serca” w kategorii: Szkoły podstawowe. Epika;

– wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym Krąg 2017;

– II miejsce w I Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni i Tańca „ Polska Niepodległa” 2017;

– II miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej „ Must be English”2017;

– III miejsce w I Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej 2017;

– I miejsce w XVII Edycji Powiatowego Konkursu „Bóg – Honor- Ojczyzna w dziejach kultury narodowej” w kategorii: pieśń patriotyczna i religijna – zespół.

W 2017 roku uczennica reprezentowała SP2 w Samorządowym Konkursie Wiedzy o Płońsku.

Zuzia Rapusta od 4 klasy jest jedną z redaktorek gazetki „Prymusek”, działa również w kole PCK i szkolnym zespole muzycznym „Dwójeczki”.

Oprócz tego bardzo aktywnie uczestniczy w życiu swojej klasy – jest jej gospodarzem.

Ma wszechstronne zainteresowania, a jej pasją jest śpiew. Od najmłodszych lat uczęszcza do Szkoły Pieśni i Tańca” Nutka”. Bardzo często występuje w licznych koncertach organizowanych na terenie miasta, jak również wyjazdowych. Dziewczynka osiągnęła drugi rok z rzędu najwyższą średnią ocen w szkole.

Zuzia otrzymane stypendium przeznaczy na doskonalenie swoich umiejętności językowych w ramach obozu językowego w Londynie oraz na zakup sprzętu komputerowego.

Mamy nadzieję, że uzyskana nagroda przyczyni się do dalszych sukcesów, czego jej serdecznie życzymy!

 

Not./Fot.: Małgorzata Kończalska

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates