4c i 4e- Oko w oko z Warszawą

9 maja 2019r. klasy 4c i 4e ponownie odwiedziły stolicę. Wycieczka miała na celu przybliżenie uczestnikom pojęcia „musical”. Zatem wybraliśmy się do Teatru Rampa na przedstawienie muzyczne pt. „Oto Oliver Twist” na motywach powieści Charlesa Dickensa „Oliver Twist” w adaptacji i reżyserii Teresy Kurpias-Grabowskiej.

Teatr Muzyczny TINTILO  zaprezentował widowni klasyczną i – wydawałoby się – staroświecką już pozycję w literaturze niosącą jednak  ze sobą wciąż aktualne przesłanie i nadzieję, że dobro dane światu wraca… Mimo tego, że rozgrywa się w mrocznych realiach Anglii, młody odbiorca poprzez humor, atmosferę tajemniczości, piękną muzykę i taniec, poznaje trudne życie małego chłopca, Olivera Twista. Spektakl niesie jednak głębsze przesłanie: uświadamia, że pozycja społeczna, miejsce, jakie człowiek zajmuje w świecie, nie mają znaczenia; są kwestią przypadku i nie świadczą o prawdziwej wartości człowieka… Punktem kulminacyjnym wycieczki była lekcja W-F-u w w parku trampolin „JUMP ARENA”.

Wycieczka pełna niezapomnianych wrażeń i emocji. Zadowoleniu i radości uczestników nie było końca.

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates