Dzień Dziecka 2018 w Szkole Podstawowej nr 2 im Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku

W środę, 30 maja 2018 – nasza szkoła świętowała Dzień Dziecka – nieco wcześniej z tej racji, iż w tym roku 1 czerwca przypada w dzień wolny od zajęć szkolnych.

Tego dnia jak zwykle – atrakcji i emocji nie brakowało. Już od samego rana na boisku szkolnym odbywały się liczne konkurencje sportowe, zumbie oraz zabawy plenerowe, np.: puszczanie baniek mydlanych, malowanie kolorową kredą po płycie boiska, malowanie twarzy, pokaz pierwszej pomocy, itp. Dla wszystkich uczestników zabaw, Rada Rodziców ufundowała pyszne lody!

Dużym powodzeniem cieszyły się również liczne atrakcje na terenie szkoły. Uczniowie mogli wziąć udział w loterii fantowej, zakupić smakołyki na kiermaszu zdrowej żywności i skosztować świeżo wyciskanego soku przygotowanego przez firmę Sebex.

Ponadto, dzieci miały możliwość obejrzenia spektaklu o Smerfach, a także Kopciuszku, w którym uczniowie śpiewali piosenki w języku angielskim, a każda rola była tłumaczona na język polski.

Stało się już tradycją w naszej szkole, że podczas obchodów Dnia Dziecka, organizowany jest także Finał Szkolnego Konkursu „Mam Talent”, którego koordynatorem jest – Wicedyrektor szkoły pani Marianna Kozłowska. W ty roku również udało się – spośród naszych uczniów wyłonić wiele wspaniałych talentów! Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!

Wszystkim dzieciom – z okazji ich święta składamy gorące życzenia wszystkiego co tylko dla nich najlepsze!

Małgorzata Morawska