VII MARSZ MILCZENIA

Upamiętnienie likwidacji getta żydowskiego
w Płońsku

       W dniu 5 listopada 2014 roku uczniowie naszej szkoły, klasa 6a oraz 6g wraz wychowawcami oraz Panią dyrektor Bożeną Dzitowską, uczestniczyli w siódmym Marszu Milczenia upamiętniającym likwidację getta żydowskiego w Płońsku.

IMG_1538 IMG_1539

         O godzinie 1200 rozpoczęło się przejście ulicą Płocką, 1 Maja oraz Targową na dworzec PKP. Uczestnicy marszu wysłuchali hymnów Polski i Izraela, wystąpień ambasador Izraela Pani Anny Azari, burmistrza miasta Płońsk Pana Andrzeja Pietrasika oraz wicestarosty Andrzeja Stolpy.  Uroczystościom towarzyszyła modlitwa ekumeniczna poprowadzona przez księdza dziekana Zbigniewa Sajewskiego oraz Joela Nowickiego. Marsz Milczenia zakończono koncertem żydowskich pieśni, których wykonawcą był Wojciech Machnicki przy akompaniamencie Zbigniewa Rymarza.

Not. przygotowała p. I. Brudzyńska

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates