Apel profilaktyczny – W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE

Dnia 29 października 2014r. w szkole odbył się apel przygotowany przez uczniów z klasy: 6c, 6d, 6a i nauczycieli przyrody – p. A. Jabłońskiej, p. E. Prokopczyk, p. R. Tobolskiej i p. T. Jędrzejewskiej. Tematyką były zagrożenia wynikające z nieodpowiednich zachowań dzieci.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Uczniowie z klasy 6c i 6d w przygotowanych przez siebie scenkach przedstawili różne niebezpieczne sytuacje zdarzające się w szkole, które mogą być przyczyną wypadków zagrażających zdrowiu i życiu. Uwzględnione zostały takie zachowania jak: bieganie po szkole, wzajemne popychanie się, podcinanie nogi, wskakiwanie na plecy innej osoby, bójki, kopnięcia, ciąganie się za ręce i nogi, rzucanie plecakami i przyborami szkolnymi, kłucie ostrymi przyborami, siadanie na plecakach. Przy każdym nieodpowiednim zachowaniu uświadamiano o możliwych skutkach wynikających z beztroskiego traktowania bezpieczeństwa swojego i innych osób. Wskazano również na potrzebę empatii i odpowiedzialności w stosunku koleżanek i kolegów. W zakończeniu apelu przypomniano o podstawowych zasadach zachowania się w szkole i sposobie postępowania w przypadku pojawienia się problemu.

Nie narażajmy siebie i innych na utratę zdrowia. Dbajmy o nasze bezpieczeństwo

w szkole!

1. Spacerujmy zamiast biegać.
  2. Respektujmy dwa kierunki poruszania się po schodach.
  3. Nie przepychajmy się w drzwiach i wchodząc do szatni.
  4. Sprawnością fizyczną wykazujmy się na zajęciach wychowania fizycznego i podczas zawodów sportowych.
  5. Gdy pojawia się problem – rozmawiajmy o tym lub zwróćmy się o pomoc do nauczyciela, wychowawcy, pedagoga.

W październiku dla uczniów klas IV-VI został ogłoszony konkurs plastyczny pod hasłem: NIE CZYŃ DRUGIEMU CO TOBIE NIEMIŁE ‘’. Prace wykonało 75 uczniów. Jury w składzie: P. A. Jabłońska, P.B. Litewka P. R.Tobolska wyróżniło 12 prac.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Oto lista nagrodzonych dzieci:

Jakub Nowicki kl.4e

Aleksandra Tobolska kl. 4c