3b i 3c – Zielona szkoła w Wygoninie

Kiedy z każdym dniem robi się coraz bardziej pochmurno i chłodno, klasy 3b i 3c miło wspominają wyjazd na zieloną szkołę do Wygonina.

Dzieci trafiły na świetną pogodę i las przepełniony zapachem drzew iglastych. A to ważne, bo większość czasu spędzały na świeżym powietrzu.

W lesie odbywały się biegi, wyścigi, gry na orientację w terenie, gry logistyczne i gry zespołowe, na przykład budowanie szałasów z drewnianych belek. Czas był szczelnie wypełniony. Wieczorami wszyscy brali udział w różnorodnych grach świetlicowych, konkursach i zabawach integracyjnych. Odbyła się również dyskoteka, na której można było potańczyć i nauczyć się tańca orientalnego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia przyrodnicze w terenie i strzelanie z łuku. Niezapomnianą atrakcją stał się pobyt w Centrum Promocji i Edukacji Regionu w Szymbarku. Dzieci poznały cząstkę historii Kaszub, zwiedziły muzeum ,, Dom Sybiraka ‘’ i ,, Dom do Góry Nogami ‘’ . Zobaczyły największy na świecie grający fortepian, a na koniec obowiązkowo zaopatrzyły się w pamiątki.

Ten wyjazd dl a większości dzieci był egzaminem z samodzielności, który zdały na szóstkę. Będzie co wspominać w długie jesienne wieczory.

not. Larysa Malińska

bst