„Dobo powraca” – Dzień Dobrych Uczynków- Szkolny Klub Wolontariatu

Dobro powraca!
Pod takim hasłem Szkolny Klub Wolontariatu 27 maja świętował DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW. Poranek był… słodki. Wolontariusze przywitali wchodzących do szkoły serduszkami z piernika.
Co to jest dobry uczynek? Czy warto pomagać? Jak być życzliwym? Tego dnia, razem z uczniami szkolnej zerówki, poszukiwaliśmy odpowiedzi na powyższe pytania. Młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu, specjalnie na tę okazję, przygotowała teatrzyk sylwet. Na przykładzie Jurka – głównego bohatera, mali widzowie zobaczyli, że pomagać można na co dzień, a o dobroci świadczą nie wielkie czyny, ale małe uczynki na miarę naszych możliwości – nakarmienie psa, zabawa z siostrą, czy pomoc w myciu naczyń. Na zakończenie tego szczególnego spotkania, dzieci z pomocą wolontariuszek – Ani, Marty, Karoliny, Nikoli, Martyny i Oliwii, wykonały drzewo dobrych uczynków ❤
Była to wspaniała okazja do uśmiechu, radości i przede wszystkim budowania wiary w drugiego człowieka, wypływającej z przekonania, że RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! Z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariatu, uczniowie przyłączyli się do zbiórki odzieży i zabawek w ramach akcji Szafa pełna serc, organizowanej przez Miejskie Centrum Kultury w Płońsku. Nad całością działań czuwali opiekunowie wolontariatu.

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates