Europejski Dzień Śniadania w SP2 w Płońsku

Pierwszego kwietnia 2019 w naszej szkole obchodziliśmy

Europejski Dzień Śniadania (przełożony z 24 kwietnia).

         Impreza zorganizowana przez rodziców, uczniów i wychowawców klas 2 przebiegała pod hasłem „Znajdź czas na śniadanie”. Celem wydarzenia było zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest spożywanie pierwszego, porannego posiłku w ciągu dnia. Pełnowartościowe śniadanie ma wpływ na koncentrację, lepsze wyniki w nauce i w pracy, a ponadto zmniejsza ryzyko otyłości. Przygotowane przez uczniów i nauczycieli hasła i prace plastyczne propagowały zdrowe nawyki żywieniowe.

         Imprezę uświetnił występ uczniów klas IIb i IIc. Poważne zagadnienia związane ze zdrowiem, dzieci przedstawiły w sposób humorystyczny, wykorzystując znane wiersze i piosenki.

       Również Dyrektor szkoły – pani Bożena Dzitowska oraz Wicedyrektor – pani Marianna Kozłowska zwróciły uwagę na znaczenie właściwego odżywiania się, dziękując rodzicom klas drugich za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu wspólnego śniadania.

            Podczas degustacji wspólnego śniadania uczniowie spożywali kolorowe kanapki, sałatki warzywne i owocowe. Nie zabrakło zdrowych deserów takich jak: ciasta marchewkowe, szpinakowe, owsiane i sezamowe ciasteczka.

          Zagadnienia związane z Dniem Śniadania realizowały również dzieci z klasy Ic, które wykonały prace plastyczne -z różnych produktów żywnościowych komponowały na talerzykach zdrowe śniadanie.

(za Facebook SP2)

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates