Świętowanie Dnia Dziecka w „dwójce” – II FINAŁ konkursu MAM TALENT!

     Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku w tym roku był obchodzony wesoło i pożytecznie. Zamiast lekcji w ramach zajęć opiekuńczo-wychowawczych zorganizowano rozgrywki sportowe i finał szkolnego konkursu „MAM TALENT”.

SAMSUNG CSC

    Wspólną zabawę rozpoczęło spotkanie z policjantem zaaranżowane przez Punkt Profilaktyki w Płońsku. Dotyczyło ono zachowania bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji, przestrzegania ostrożności nad wodą oraz w kontaktach międzyludzkich.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

    Po spotkaniu wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wyszli przed budynek szkoły, aby wyrazić swoją akceptację dla asertywności oraz niezgodę na przemoc i obecność wulgaryzmów w języku polskim. Na tę okazję przynieśli oni pomysłowo wykonane plansze i transparenty z napisami propagującymi kulturę języka i sprzeciw przeciw agresji. Hasłem przewodnim happeningu było: „Serce wolne od uzależnień i przemocy”.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

     Później dzieci podzielono na dwie grupy wiekowe: klasy 0-3 i 4-6. Podczas gdy jedni brali udział w rozgrywkach sportowych, drudzy prezentowali swoje talenty w obecności swoich rówieśników i nauczycieli. Chociaż pogoda niezbyt sprzyjała zabawie na boisku, przeprowadzono wiele konkurencji sportowych, np. przeciąganie liny, rzuty osobiste do kosza, skok w dal, czy konkurs rzutów karnych.

     W tym czasie, gdy na boisku trwały zmagania sportowe, druga grupa uczniów uczestniczyła w przeglądzie talentów. Przypomnieć należy, że pomysłodawcą tego przedsięwzięcia pod nazwą „MAM TALENT” jest wicedyrektor Marianna Kozłowska.

SAMSUNG CSC

    Tak jak na prawdziwe show przystało, występy finalistów odbyły się w obecności zaproszonych gości, w tym wiceburmistrz miasta Płońsk pani Teresy Kozery, rodziców uczniów oraz przedstawicieli mediów. Pokazy młodych artystów oceniało jury w składzie: pani Ewa Janicka, pani Paulina Sobecka, pani Grażyna Tabaka oraz pan Paweł Bartłomiejczyk. Warto nadmienić, że panie Ewa i Paulina są absolwentkami SP2, a pan Bartłomiejczyk byłym nauczycielem tej szkoły.

SAMSUNG CSC

    Dla dodania odwagi małym artystom z klas 0-3 i uatrakcyjnienia święta dzieci najpierw wystąpili nauczyciele wspomagający wykonując piosenkę Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”. Śpiew połączony z układem tanecznym wzbudził duży entuzjazm dzieci.

SAMSUNG CSC

     Następnie finaliści eliminacji szkolnych zaprezentowali swoje umiejętności w siedmiu kategoriach, takich jak: taniec, śpiew, umiejętności sportowe i plastyczne, gra na instrumencie, recytacja. Poziom artystyczny eksponowanych „talentów” był naprawdę wysoki.

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

 

    


    

DSCN0973

         W czasie kiedy jury obradowało, na scenie wystąpili laureaci poprzedniej edycji konkursu oraz grupa akrobatyczna pod kierunkiem pani I.Ciosek.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

   Po naradzie jury wszystkich uczestników nagrodzono gromkimi brawami i medalami. Swojego faworyta wskazało również drugie jury składające się z uczniów, którzy wygrali poprzednią edycję szkolnego konkursu.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

      To szkolne przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem, więc będą kolejne jego edycje. Dlatego odważne i utalentowane osoby już dziś mogą planować wzięcie udziału w eliminacjach w przyszłym roku szkolnym. Wszystkim tegorocznym uczestnikom gratulujemy nieprzeciętnych zdolności i umiejętności oraz odwagi.

     W Dniu Dziecka w SP nr 2 nie zabrakło też innych atrakcji. Zorganizowano loterię fantową „MAM SZCZĘŚCIE”, konkurs zaplatania warkoczyków na czas, malowanie twarzy i włosów, a Rada Rodziców ufundowała dzieciakom lody.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

     Z kolei firma „SEBEX” współpracująca z SP2 w ramach projektu” Owoce w szkole” przygotowała stoisko ze świeżo wyciskanymi sokami z owoców. Nauczyciele przyrody włączając się w to przedsięwzięcie pytali uczniów o zdrowe odżywianie w szkolnym quizie.

DSCN0891 DSCN0898 DSCN0876 DSCN0879

    Bawiąc się w swoje święto dzieci pamiętały o chorej koleżance i z myślą o niej przygotowały różne produkty na stoisko ze słodyczami, napojami oraz zdrową żywnością. Z pewnością stało się to przy współudziale rodziców, więc za ich pomoc i zaangażowanie należą im się serdeczne podziękowania. Kram pyszności cieszył się dużą popularnością. Każdy według własnych upodobań kulinarnych mógł znaleźć coś dla siebie i za symboliczne dwa złote kupić smakołyk przyczyniając się tym samym do zebrania funduszy na leczenie chorej uczennicy tej szkoły. Cały dochód z loterii fantowej i stoiska spożywczego zostanie przeznaczony właśnie na pomoc dla niej. Finał tej akcji odbędzie się 22 czerwca. Wszyscy trzymamy kciuki za pomyślność leczenia i szybki powrót do zdrowia uczennicy „dwójki”.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

      Ten wyjątkowy dzień na pewno zostanie na długo w pamięci całej społeczności szkolnej, gdyż dzieci świetnie, a przy tym również pożytecznie bawiły się pod troskliwą opieką swoich wychowawców i nauczycieli.

Not.:M.Kończalska, T.Zarodkiewicz

Fot.:M.Morawska, M.Machnacka

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates