Rola drożdży,czyli czym jest metoda naukowa ?- zajęcia rozwijające zainteresowania matematyczno- przyrodnicze

Uczniowie podczas zajęć poznali czym jest metoda naukowa i jak jest jej rola? Przeprowadzając proste doświadczenia poznają etaty metody, sposoby prowadzenia doświadczeń, zasady postępowania podczas prowadzenia prostych eksperymentów.

Stosowana na zajęciach „Metoda naukowa „, to inaczej sposoby poznawania i komunikowania  wiedzy , oparte o prawa logiki i prawdopodobieństwa  posługujące się dedukcją  i systematyczną indukcją  w procesie formułowania, uzasadniania, testowania i korygowania teorii i hipotez.

W pierwszym znaczeniu metoda naukowa to ogół czynności i sposobów niezbędnych do rozwiązywania problemów naukowych.

Metoda naukowa powinna być przystosowana do przedmiotu badań. Niektóre jednak zasady pracy badawczej są uniwersalne – dla wielu przedmiotów badań i dla wielu nauk.

Z pozdrowieniami Magdalena Imbirska


Free WordPress Themes - Download High-quality Templates