6a i 6b- Odwiedziliśmy stolicę

Mimo chłodnego poranka (a wkrótce będą coraz chłodniejsze) uczniowie klas 6a i 6b pod opieką nauczycieli – Monika Tyska, Justyna Michalska, Marzanna Chełmicka, Zbigniew Chełmicki – wyruszyli 23 października do Warszawy.

Wykazali się wyjątkowym  poczuciem piękna i estetyki przygotowując podczas warsztatów świeczki żelowe. Barwne kompozycje oczywiście zabrali na pamiątkę do swoich domów.

Następnie, jako miłośnicy piłki nożnej i kibice polskiej reprezentacji udali się na Stadion Narodowy. Między innymi zobaczyli piłkarską szatnię, zasiedli na ławce zawodników, odwiedzili salę pomeczowych konferencji. A ileż przy tym było żartobliwych komentarzy i zdjęć robionych z wielkim entuzjazmem!

Po przerwie obiadowej wszyscy pojechali do Muzeum Narodowego. Podczas specjalnych lekcji uczyli się opisywać kompozycję i kolorystykę obrazów,  dostrzegać symbole, lepiej rozumieć rolę piękna i brzydoty. Pogłębili wiadomości na temat sztuki średniowiecznej, ale też malarstwa końca XIX wieku.

Jak się przekonali wiedza nie zdobyta w szkolnych ławkach jest niewątpliwie potrzebna i z pewnością równie pożyteczna. Wychowawczynie dostrzegły też pozytywny wpływ wycieczki na relacje koleżeńskie.

M.Chełmicka, M. Tyska

 

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates