3d i 3e w Warszawie – bliżej gwiazd i planet

12 października uczniowie klasy 3d i 3e wzięli udział w wycieczce do Warszawy, a właściwie wyruszyli na … podbój kosmosu. Wszystko zaczęło się od „Podróży kosmicznej” czyli udziału w programie edukacyjnym w Cinema Park. Dzieci zwiedziły pięć sal: muzyki, inspiracji, wyobraźni, ruchu i 3D. Podczas wędrówki zdobyły nowe wiadomości na temat Układu Słonecznego, gwiazd, galaktyk oraz dostrzegły zagrożenia, jakie niesie cywilizacja dla naszej planety. Kolejnym miejscem wyprawy było Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie obejrzeli wiele fascynujących eksponatów, ale najwięcej radości sprawiło im samodzielne odkrywanie i eksperymentowanie.

Poznanie kosmosu było pasją Jana Walerego Jędrzejewicza – patrona naszej szkoły. Może ktoś z nas pójdzie w Jego ślady i zostanie astronomem… Wiemy, że warto podążać za marzeniami.

Elwira Klimiuk

Małgorzata Szymborska

DSC_0388 DSC_0389 DSC_0390 DSC_0391 DSC_0392 DSC_0393 DSC_0374 DSC_0384 DSC_0386