ŚWIATOWY DZIEŃ TOALET W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W PŁOŃSKU

art-pl.ed99b204-7a68-45df-ba55-d6751278eb38

SAMSUNG CSC

W związku z udziałem szkoły w akcji Wzorowa Łazienka, organizowanym przez firmę produkującą artykuły marki Domestos, dnia 24.XI.2017roku w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Toalet (19XI).sdt_mini-1170x517

Uczniowie przystroili na ten dzień toalety w różnych konwencjach: morskiej, wiosennej itp.

SAMSUNG CSC

Koordynator akcji, p. Anna Markowska, za namową p. Krystyny Łazarskiej, zaprosiła do współpracy p. Macieja Żurańskiego z firmy ROCA, zajmującej się armaturą łazienkową.

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Pan Maciej przygotował ciekawą prezentację o historii łazienek. Przybliżył w niej również kulisy produkcji toalet. Dzieci miały możliwość wziąć udział w konkursie związanym z tematem prezentacji. Sześcioro z nich otrzymało nagrody od firmy ROCA.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Poza tym uczniowie klas pierwszych odśpiewały piosenkę „Mydło lubi zabawę”, skandowały również hasła promujące czystość, higienę i oszczędzanie wody. Uczennice klasy 5c zaśpiewały piosenkę na melodię „Jeszcze wierzę”, do słów ułożonych przez kolegę z klasy – Jakuba Sarzalskiego.

SAMSUNG CSC

Pan Marcin zachęcał uczniów do mobilizacji w głosowaniu na naszą szkołę w akcji Wzorowa Łazienka. Pani Markowska w imieniu swoim oraz całej społeczności szkolnej podziękowała Mu wręczając podziękowania i skromny upominek.

SAMSUNG CSC

Na koniec dzieci przemaszerowały po szkole z hasłami, oraz zrobiły sobie zdjęcia w tematycznej foto-budce.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Dzień minął wesoło, przyjemnie i kolorowo.

Not.: Koordynator akcji A.Markowska

Fot.: M.Morawska