„BOMBOWA” WYCIECZKA W BIURZE RZECZNIKA PRAW DZIECKA!

Takiej jeszcze nie było!

W piątek, 16 października 2015r. – klasa 2i oraz 2j była na wycieczce
w Biurze Rzecznika Praw Dziecka w Warszawie oraz
w Fabryce bombek w Józefowie!

I Część wycieczki

Na początek, odwiedziliśmy Biuro Rzecznika Praw Dziecka, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach na temat naszych praw.

Foto.:M.Morawska

Na początek, wysłuchaliśmy ciekawej pogadanki na temat historii i istoty pracy Biura Rzecznika Praw Dziecka. Oglądaliśmy także filmiki na temat praw i potrzeb dzieci.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

Następnie zwiedziliśmy tu chyba wszystkie zakamarki.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

Byliśmy nawet w gabinecie, gdzie odbierany jest „TELEFON  ZAUFANIA  DLA  DZIECI”!

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

… Ale nie tylko zwiedzaliśmy! Był też czas na prawdziwą pracę! Poszczególne grupy opracowywały i prezentowały własne propozycje praw i potrzeb dzieci. Okazało się jednak, że oprócz praw mamy także obowiązki!

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

Po wytężonej pracy, czekał na nas zdrowy poczęstunek, składający się z ciasteczek zbożowych, soku i owoców.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Na pożegnanie, każdy z nas otrzymał na pamiątkę drobne upominki (gadżety reklamowe), a dodatkowo dla naszej szkoły otrzymaliśmy plakaty i książki na temat praw dzieci.

Foto.:M.Morawska

Byliśmy pierwszą grupą z naszej szkoły (a może i pierwszą z naszego miasta), która odwiedziła to ciekawe miejsce! Naprawdę było warto, bo zdobyliśmy wiele nowych informacji. Wszystkim pragniemy polecić ten punkt wycieczki.

SAMSUNG CSC

Wszystkie dzieci powinny wiedzieć jakie mają prawa!

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

II Część wycieczki

Wiemy, że do świąt Bożego Narodzenia jest jeszcze sporo czasu, ale my nie możemy się już nich doczekać! Dlatego też, zaraz po wizycie Biura Rzecznika Praw Dziecka – odwiedziliśmy FABRYKĘ BOMB…ek „”Silverado” w Józefowie.

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Poznaliśmy wszystkie etapy produkcji bombek choinkowych, tj.: dmuchanie, srebrzenie i dekorowanie.

DMUCHANIE BOMBEK

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

SREBRZARNIA

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

DEKORATORNIA

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Wszystkie pracownie były bardzo interesujące, jednak najbardziej podobało się nam we wzorcowni – wystawa z 6000 bombek zawróciła nam w głowie!

Po zwiedzeniu fabryki sami wzięliśmy się za dekorowanie własnych bombek. Może i nie wyszły nam tak pięknie jak te, które widzieliśmy we wzorcowni, ale i tak jesteśmy z nich bardzo dumni!

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Po świątecznych warsztatach znowu czekał na nas smaczny poczęstunek, tak że na naszej wycieczce MacDonald nie miał u nas szans! …A na koniec – każdy mógł na pamiątkę kupić sobie jakąś piękną, świąteczną ozdobę.

z20151016_143202 z20151016_143354

To była naprawdę BOMBOWA WYCIECZKA!!!

Uczniowie klasy 2i oraz klasy 2j,

oraz opiekunowie: