FESTIWAL NAUKI I SPORTU W SP NR 2 W PŁOŃSKU

      W poniedziałek, 1 czerwca 2015r., Międzynarodowy Dzień Dziecka, był w naszej szkole okazją do wielkiego świętowania. Rozpoczął się od życzeń złożonych WSZYSTKIM DZIECIOM przez Panią dyrektor Bożenę Dzitowską.

SAMSUNG CSC

Foto: M. Morawska

Następnie cała szkolna społeczność uczestniczyła w wielu ciekawych imprezach dziejących się równolegle, a przeznaczonych dla dzieci z różnych przedziałów wiekowych.

Grupy „0” i klasy I-III brały udział w grach i zabawach sportowych na placu zabaw i szkolnym boisku, oglądały występy kolegów i same uczestniczyły w konkursach – klasy I w recytatorskim pt. „Brzechwowanie”, II rywalizowały w zakresie wiedzy o książce, trzecioklasiści zaś wzięli udział w międzyklasowych rozgrywkach w piłkę nożną. Wystąpił też kabaret „Humorek”, obejrzano akademię „Święto wszystkich dzieci”, spektakl „Calineczka” i „Rzepkę”.

SAMSUNG CSC

Foto: M. Morawska

Dla starszych przewidziano równie ciekawe zajęcia. Czwartoklasiści rywalizowali w konkursach na znajomość baśni i legend, wiedzy o zdrowiu, turnieju w ringo. Uczniowie klas piątych po spotkaniu z dietetykiem zaprezentowali apel o rodzinie, by potem podjąć trud zmagań w konkursie mitologicznym i zaprezentować swoje umiejętności podczas tańca czy gry w tenisa stołowego. Uczniowie klas szóstych zaczęli dzień od nauki gry w krykieta, potem spotkali się (inni też) z Panem Andrzejem Wrońskim – zapaśnikiem wielokrotnym medalistą. Sportowiec zdobył złoty medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Seulu w 1988 oraz w Atlancie w 1996. Natomiast na olimpiadzie w Sydney w 2000 podczas ceremonii otwarcia był chorążym polskiej reprezentacji. Gość zachęcał młodych do uprawiania sportu oraz odpowiadał na liczne pytania dotyczące wielu dziedzin, nawet życia osobistego. Wielką radość sprawił rozdając zdjęcia z autografami.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foto: M.Masiak

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foto: M.Masiak

Nasza młodzież, podobnie kadra nauczycielska, chętnie kibicowała swoim kolegom podczas meczu w piłkę nożną: nauczyciele – uczniowie.

 

Wszyscy w miarę możliwości i chęci korzystali z festiwalowych rozmaitości: projekcje filmów o zdrowiu i ekologii, degustacja zdrowej żywności, warsztaty origami, zajęcia plastyczne. Dużą atrakcją był punkt PCK z materiałami prozdrowotnymi i pokazem udzielania pierwszej pomocy. Na boisko wjechały też wozy bojowe – karetka pogotowia i samochody straży pożarnej. Pracownicy tych służb prezentowali zainteresowanym zakres swoich obowiązków zawodowych. Miło nam również, że w naszej szkole odbyły się I Zawody Modeli Szybowców Aeroklubu Regionu Płońskiego „Smyki na start”, w których wzięli udział reprezentanci klas. Działał też punkt pomocy komputerowej dla rodziców.

 

Przypomnijmy, że Międzynarodowy Dzień Dziecka ma swoje początki w Światowej Konferencji na Rzecz Dobra Dzieci, która odbyła się w Genewie (Szwajcaria) w 1925 r. W Polsce święto dzieci obchodzone jest 1 czerwca począwszy od 1952 r. Inicjatorem tego święta była organizacja The International Union for Protection of Childhood, która za cel obrała sobie zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Obecnie Dzień Dziecka obchodzony jest w ponad 100 państwach świata, ale w różnych czasie.

Aby przygotować Dzień Dziecka w naszej szkole, współpracowało wiele osób. Dziękujemy Rodzicom, Nauczycielom, Przyjaciołom szkoły i Wam drogie Dzieci. Życzymy zdrowia, uśmiechu i spełnienia marzeń, bo jak śpiewa Pani Majka Jeżowska:

Wszystko, co tylko chcesz 
Może się zdarzyć dziś!
 
Marzenia się spełniają
 
Tylko mocno, mocno, mocno w nie wierz…

Not. Marzanna Masiak

GALERIA FOTO:

Występy:

SAMSUNG CSC

Foto: M. Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M. Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M. Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M. Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M. Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M. Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M. Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M. Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M. Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M. Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M. Morawska

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foto: M.Masiak

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foto: M.Masiak

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foto: M.Masiak

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foto: M.Masiak

Stoiska:

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

Konkursy:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foto: M.Masiak

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foto: M.Masiak

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foto: M.Masiak

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

Festiwalowe rozmaitości:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foto: M.Masiak

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

Mecz piłki nożnej: Nauczyciele – Uczniowie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foto: M.Masiak

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

SAMSUNG CSC

Foto: M.Morawska

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates