Warsztaty kukiełkowe

Zajęcia w Teatrze Sześciu Dębów

DSC_0033

W dniu 6 grudnia 2014 roku uczniowie klas III e i III f uczestniczyli w warsztatach kukiełkowych w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku. Zajęcia odbyły się w Teatrze Sześciu Dębów. Były prowadzone przez animatora kultury pana Roberta Poryzińskiego. Na początku dzieci poznały historię lalek i formę teatru cieni. Następnie, pod kierunkiem prowadzącego, samodzielnie przygotowywały własne lalki. Dzieci wyczarowały z papieru piękne damy, wesołych grajków, sympatycznych Mikołajów oraz niezwykłe zwierzęta. Za ich pomocą przedstawiły w grupach krótkie historie animacyjne. Na koniec uczniowie obejrzeli spektakl na motywach baśni H. Ch. Andersena.

DSC_0030 DSC_0031 DSC_0032 DSC_0021 DSC_0022 DSC_0023 DSC_0024 DSC_0025 DSC_0026 DSC_0027 DSC_0028 DSC_0029

Warsztaty okazały się ciekawą forma spędzenia sobotniego przedpołudnia w świecie fantazji i wyobraźni. Dzięki nim uczniowie poszerzyli swoje umiejętności plastyczne oraz zdobyli wiele wiadomości o teatrze lalkowym.

Przygotowały: E. Klimiuk, M. Szymborska