„Być jak Walery Jędrzejewicz” – I edycja międzyszkolnego konkursu wiedzy matematyczno- przyrodniczej

W dniu 28.05.2019r. odbył się w naszej szkole I międzyszkolny konkurs wiedzy matematyczno- przyrodniczej „Być jak Walery Jędrzejewicz”. Uczestnikami byli uczniowie klas trzecich i siódmych płońskich podstawówek.

Konkurs składał się z dwóch części; indywidualnego testu wiedzowego oraz zadań drużynowych.

Punkty uzyskane podczas obydwu etapów wyłoniły zwycięską szkołę. Naukową atrakcją konkursu był wykład „Jak działa mózg” wygłoszony przez Tomasza Ruszkowskiego z zespołu Heweliusze Nauki. Prowadzący zaciekawił wszystkich słuchaczy swoim atrakcyjnym wykładem. Obecna na spotkaniu Dyrektor naszej szkoły Pani Bożena Dzitowska wraz z przybyłymi gośćmi: Wiceburmistrz Płońska – Panią Teresą Kozerą, Dyrektorem SP4 – Panią Marzeną Jóźwiak oraz Przewodniczącym Rady Rodziców SP2 – Panem Jarosławem Chylińskim włączyli się również do praktycznej części spotkania.

Wyniki konkursu:
Pośród trzecioklasistów najlepszy okazał się Piotr Jatkowski  uczeń Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Żywioły”, zmagania drużynowe natomiast wygrała reprezentacja SP nr 2.

Najlepszą siódmoklasistką  była Wiktoria Krysiak uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku, natomiast reprezentacja  klas 7 z SP nr 4  im. Jana Pawła II nie miała sobie równych.

Po podsumowaniu wyników wszystkich uczestników z danej szkoły  statuetkę

„Brązowy Walery 2019” otrzymała Szkoła Podstawowa nr 3,

„Srebrnego Walerego 2019” wywalczyła Szkoła Podstawowa  nr 4,

„Złotego Walerego 2019” zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 .

Serdeczne gratulacje.

Gorące podziękowania dla Rady Rodziców SP 2 za ufundowanie wspaniałych nagród.

Z  pozdrowieniami Magdalena Imbirska

 

 

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates