Spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku z pisarzem – Jakubem Skworzem

       „W domu dziadków są drzwi, których nie wolno otwierać. Czy to powstrzyma Olę i Eryka przed zaglądaniem do tajemniczego gabinetu? Na szczęście nie, bo w środku znajdą rzeczy ciekawsze od najbardziej wymyślnych gier i zabawek – regały pełne wciągających książek. Jedna z nich pozwoli im ruszyć śladami Mickiewicza.”

     Jest to fragment książki z serii „Wciągające książki o wielkich Polakach”, zatytułowana „Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz”, której autorem jest Jakub Skworz.

image002 image003 image004 image005 image006 image001

    W dniu 25 kwietnia 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. H. Sienkiewicza odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem. W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły. Społeczność naszej szkoły reprezentowali uczniowie kl. 1d z wychowawcą p. Wandą Kwiecień, kl. 6e z wychowawcą p. Małgorzatą Cetlińską oraz bibliotekarz p. Iwona Milewska. Jakub Skworz w atrakcyjny sposób opowiadał o swojej twórczości. Po spotkaniu można było zakupić książki pisarza z autografem. Każde dziecko otrzymało na pamiątkę ilustrację do pokolorowania (uczniowie kl. 0 – 3) lub zakładkę do książki ( uczniowie kl. 4 – 6).

Not./Fot.: I.Milewska

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates