PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH w naszej szkole

images   W październiku 2016 r., w ramach Ogólnopolskiego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, wszystkie klasy pierwsze naszej szkoły wraz z wychowawcami – odwiedziły naszą szkolną bibliotekę. Podczas pierwszego spotkania
z biblioteką,
dzieci zapoznały się z regulaminem oraz księgozbiorem biblioteki. Nauczyły się również, jak technicznie wypożyczyć książkę, a zdobytą wiedzę od razu zastosowały w praktyce. Każdy z nich mógł samodzielnie wypożyczyć wybraną lekturę.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Ponadto, w tym okresie bibliotekę szkolną odwiedziła także grupa naszych przyszłych czytelników – dzieci z Przedszkola nr 4 w Płońsku.

SAMSUNG CSC

Aby zachęcić uczniów do czytania, bibliotekarze – nie tylko
w październiku, ale i przez cały rok – prowadzą szereg różnorodnych działań, takich jak: prowadzenie lekcji bibliotecznych, organizowanie
i współorganizowanie konkursów oraz imprez czytelniczych, przystąpienie do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2016, przygotowywanie wystawek i gazetek ściennych, rozmowy z czytelnikami na temat ich zainteresowań czytelniczych i inne.

images2

Not./Fot.: M.Morawska