Klasa Id w … Sądzie!

W przeddzień Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, tata naszego kolegi Wojtka, pan Andrzej Szymański, zaprosił nas do Sądu Rejonowego w Płońsku. Na wycieczkę poszliśmy pod opieką naszej wychowawczyni p. Elwiry Klimiuk i pedagoga szkolnego p. Grażyny Mioduszewskiej. Zwiedziliśmy cały budynek Sądu: salę rozpraw, archiwum, bibliotekę, miejsce narad, a nawet … cele, w których zatrzymane osoby oczekują na przesłuchanie. Mieliśmy okazję na chwilę wcielić się w rolę sędziego, prokuratora, adwokata, świadka sądowego, a także zasiąść na fotelu … samego Prezesa Sądu! Bardzo zainteresował nas specjalny, przytulny pokój, w którym w razie potrzeby, na pytania sędziego odpowiadają dzieci. Pan Prezes Sądu w ciekawy sposób opowiedział nam o swojej pracy, a na koniec wizyty wręczył książeczki o prawach dziecka. Wycieczka do Sądu pozwoliła zdobyć nam wiele nowych wiadomości. Była dla nas ogromnym przeżyciem i na pewno długo pozostanie w naszej pamięci. Bardzo dziękujemy!

Notowała: Elwira Klimiuk

DSC_0067 DSC_0068 DSC_0069 DSC_0070 DSC_0050 DSC_0051 DSC_0063DSC_0071 DSC_0041

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates