Warsztaty literackie w 0c

 

W dniu 13.05.2015 r. uczniowie z grupy 0c uczestniczyli w warsztatach literackich dla dzieci pt. „Bajkopisarstwo czyli retoryka młodego człowieka” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Płońsku. Warsztaty te prowadził Michał Zawadka – konferansjer, lektor, animator publiczności, artysta estradowy, telewizyjny i kaskader filmowy. Pan Michał wskazał dzieciom, że obecnie komunikujemy się najczęściej za pomocą przekaźników – esemesów, Skypa czy e-mali, zatem coraz rzadziej przekazujemy informacje w sposób bezpośredni, a w swoich wypowiedziach używamy skrótowców czy emotikonów. Podczas wspomnianych warsztatów dzieci dowiedziały się jak mówić, żeby wypowiedź była logiczna i piękna, jak malować obraz słowami. Pan Michał Zawadka pokazał im także, jak aktorzy przygotowują się do występów i poprowadził zajęcia, podczas których uczniowie tworzyli bajkowe historie z przygotowanych obrazków. Na zakończenie wysłuchały fragmentu książki „Mądrość z natury” oraz zachęty, żeby dzieci używały swojej wyobraźni i pięknej mowy w opisywaniu otaczającego ich świata oraz do czytania książek.

Renata Kasprzykowska

_DSC0028 (1280x906) _DSC0054 (1280x841) _DSC0020 (1280x857) _DSC0024 (1280x1038)

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates