Dzień pluszowego misia w 0c

Pluszowy miś znany nie od dziś

25 listopada 2014 roku w grupie 0c oddziału przedszkolnego naszej szkoły odbył się Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci tego dnia przyniosły na zajęcia swoje miękkie, puchate, z łatką, kokardką, w sukience czy spodenkach pluszowe misie. Celem Dnia Misia było kształtowanie u dzieci poczucia konieczności poszanowania zabawek, rozwijanie umiejętności poprawnego budowania wypowiedzi oraz umiejętności słuchania innych i uczestniczenia we wspólnej zabawie. W trakcie tego dnia dzieci poznały historię misia, rozpoznawały znane z bajek niedźwiadki, opowiadały o swoich misiach i bawiły się z nimi w zabawy ruchowe i przy muzyce. Wykonały również kolorowankę.

Renata Kasprzykowska