„Czytanie łączy” – to hasło Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. 

       Uczniowie kl. 6g zaprosili 6 czerwca 2019 r.  swoich młodszych kolegów (klasę „0”i klasy I) na samodzielnie przygotowane przedstawienie pt. „Baśniowy ambaras”.  Spektakl swobodnie nawiązywał do baśni „Jaś i Małgosia” oraz „Królewna Śnieżka”. Była to ciekawa zachęta do czytania i wykorzystywania swojej wyobraźni w czasach dominacji telefonów, komputerów, telewizji. Dzieci dowiedziały się, że jeśli nie czytamy książek, przyczyniamy się do ich „znikania”. W spektaklu krasnoludki uciekły z Bajkowego Lasu, a Baba Jaga zburzyła chatkę z piernika i (trudno uwierzyć!)  postawiła  pensjonat z basenem. Na szczęście Wielki Baj z pomocą Fantazji uratował baśnie, aby potem udać się na zasłużony urlop. 

         Szóstoklasiści zachęcali do rozbudzania wyobraźni poprzez czytanie książek, a sami korzystali z własnej fantazji niezwykle pomocnej w przygotowaniu występu. Scenografia, charakteryzacja, rekwizyty, choreografia  zostały docenione burzliwymi oklaskami i słowami uznania ze strony Dyrekcji szkoły. Końcowa piosenka „Niech żyją wakacje” wywołała radosny uśmiech na wszystkich twarzach. Podziękowania dla aktorów, którymi byli: Patryk Bieniek, Wiktoria Braun, Alicja Bronowska, Weronika Dobaczewska, Alicja Jabłońska, Natalia Makowska, Marcel Nowicki, Dominika Organek, Dawid Rzeźbik, Filip Szadkowski, Lena Wojciechowska, Kalina Żbikowska.

Not.: Opiekun grupy teatralnej – p. Marzanna Chełmicka

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates