Akcja biblioteczna „Jak nie czytam, jak czytam 2019”

    

   W piątek, 7 czerwca 2019r. nasza szkoła już po raz czwarty wzięła udział w akcji bibliotecznej „Jak nie czytam, jak czytam 2019”, zorganizowanej przez miesięcznik „Biblioteka w szkole”. W naszej szkole akcję koordynuje biblioteka szkolna, przy współpracy z nauczycielami świetlicy szkolnej i klasy „0”, pod czujnym okiem vice-dyrektor p. Małgorzaty Kozłowskiej.

    W tym roku w ramach w/w akcji, nasi uczniowie wyszli ze swoimi ulubionymi książkami – na plac zabaw! Jak się okazuje, książki można czytać wszędzie. Przy okazji bardzo słonecznej pogody, niektórzy nasi uczniowie dokonali niezwykłego odkrycia, że „książka to najlepsza ochrona przed nadmiernym słońcem”! 😉

    Dodatkową atrakcją akcji bibliotecznej był udział uczniów klas młodszych w spektaklu wędrownego teatrzyku kukiełkowego. Dzieci obejrzały bajkę o pt. „Szewczyk Dratewka”, która z racji dużej ilości uczniów została zaprezentowana aż czterokrotnie. W przerwach między przedstawieniami każde dziecko miało możliwość zrobić sobie zdjęcie w stroju z dawnych epok.

Not./Fot.: Małgorzata Irena Morawska

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates