Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej o zasięgu powiatowym

   Cyklicznie nasza szkoła organizuje konkurs piosenki w języku obcym. Do tej pory, w związku z powszechnością języka angielskiego, konkurs nosił nazwę Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej „Must Be English”. Ze względu na fakt, iż uczniowie naszej szkoły uczą się również języka rosyjskiego, niemieckiego i francuskiego tegoroczna, VIII edycja odbyła się pod nazwą Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej o zasięgu powiatowym. Wydarzenie miało miejsce 14 maja 2019 roku w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Płońska Pana Andrzeja Pietrasika oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika i skierowany był do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych na terenie powiatu płońskiego.

      Konkurs rozpoczął się występem wokalisty Alana Cyprysiaka, znanego z V edycji programu „The Voice of Poland”. Do konkursu przystąpili uczniowie z 7 szkół: Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Żywioły”, Szkoła Podstawowa w Lisewie, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku, Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Szczytnie, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Płońsku, Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Baboszewie oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku. Występy uczestników oceniało Jury w składzie: p. Mariusz Wrzesiński Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Płońsku, p. Dariusz Zarzycki Dyrektor Szkoły Muzyki i Tańca „Nutka” w Płońsku, p. Alan Cyprysiak – wokalista, p. Szymon Mikitiuk, nauczyciel języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku.

      Pani Bożena Dzitowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku podczas swojego przemówienia podziękowała uczestnikom oraz gościom za obecność i podkreśliła znaczenie wspierania uczniów w rozwoju ich twórczości artystycznej oraz podnoszenia świadomości młodego pokolenia w zakresie praktycznej znajomości języka obcego.

Wyniki konkursu:

Kategoria kl. I-III

Soliści: 1 miejsce – Jakub Pokrywiński, SP 2 w Płońsku; 2 miejsce – Zuzanna Sabalska, SP3 w Płońsku

Zespół: 1 miejsce – Zuzanna i Lilly Nowocińskie, SP 2 w Płońsku

Kategoria kl. IV-VIII

Zespół: 1 miejsce – zespół MMZA w składzie: Maria Domańska, Marta Gruszka, Anna Marek, Zofia Nowocińska, SP 2 w Płońsku; 2 miejsce – zespół w składzie: Nikola Brzozowska, Maja Jaskot, Magdalena Białołęcka, Gabriela Staniszewska, Dominika Wasiak, Weronika Pakulska, Weronika Jankowska, Maria Maraszek, SP 3 w Płońsku; 3 miejsce – Natalia Szydłowska i Maja Kowalska, SP 4 w Płońsku.

Soliści: 1 miejsce – Laura Żmijewska, SP w Lisewie; 2 miejsce – Julia Szeluga, SP w Baboszewie; 3 miejsce – Alicja Jabłońska, SP 2 w Płońsku; wyróżnienie: Matylda Łukasiewicz, SP 3 w Płońsku

Nagrody laureatom wręczyły Pani Dyrektor Bożena Dzitowska oraz Pani Krystyna Marszał-Jankowska, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Płońsku.

     Po części konkursowej odbyła się część artystyczna podczas której uczniowie SP 2 w Płońsku prezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne oraz teatralne.

      Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku składają serdeczne podziękowania za udzielenie naszemu konkursowi honorowego patronatu – Burmistrzowi Miasta Płońska, Panu Andrzejowi Pietrasikowi oraz Marszałkowi Województwa Mazowieckiego panu Adamowi Struzikowi.

        Dziękujemy sponsorom za wsparcie w organizacji konkursu, w szczególności Burmistrzowi Miasta Płońsk, Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku, Panu Adamowi Guzowskiemu – prezesowi zarządu Firmy Durasan, Zarządowi Domu Ubezpieczeniowego Spectrum oddział w Płońsku, Kadrze kierowniczej Zakładu Produkcji Cukierniczej Ka-Maj, Sklepu Papierniczego ANNMARK w Płońsku, Biura Rachunkowego InPlus w Płońsku Magdalena Czarnecka oraz Hurtowni Lodów i Mrożonek Lod-Mors w Skarżynie.

       Chcieliśmy również z całego serca podziękować szanownemu Jury za profesjonalne podejście i zaangażowanie w pracę komisji konkursowej, Dyrekcji i pracownikom Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku za użyczenie sali widowiskowo – kinowej i pomoc w przygotowaniu konkursu oraz opiekunom, którzy tak wspaniale przygotowali swoich uczniów do występów: p. Monice Wiśniewskiej, p. Agnieszce Mikołajczyk – Kłapeć, p. Beacie Iwińskiej – Lewickiej, p. Agnieszce Kłys, p. Edycie Dąbrowskiej, p. Agnieszce Gortat, p. Joannie Jarosławskiej – Jąderko, p. Sławomirowi Kostulskiemu oraz p. Mariuszowi Gajewskiemu.

      Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym w wydarzenie nauczycielom Zespołu Języków Obcych oraz przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Wolontariatu. W szczególności p. Izabeli Ciosek i zespołowi tanecznemu p. Magdalenie Wyrczyńskiej oraz uczniom reprezentującym chór szkolny, p. Magdalenie Machnackiej, p. Łukaszowi Zacieskiemu, p. Alicji Kwiatkowskiej, a przede wszystkim zaangażowanym uczniom kl, 2a, 4b, 6a, 7b, 7d, 7e, 8d, 8e ich opiekunom i rodzicom.

Not. Dorota Bartczak

Fot. Katarzyna Pietruszewska

 

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates