Finał konkursu matematyczno-przyrodniczego „Być jak Walery Jędrzejewicz”

     W dniu 28.05.2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. J. W. Jędrzejewicza w Płońsku odbył się finał konkursu matematyczno-przyrodniczego „Być jak Walery Jędrzejewicz”. W rywalizacji brali udział przedstawiciele szkół: SP nr 2, SP nr 3, SP nr 4 i Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Żywioły”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było rozwijanie zainteresowań naukami przyrodniczo-matematycznymi oraz zachęcenie do zdrowej rywalizacji i współpracy w grupie. Konkurs inspirowany był osobą i twórczością naszego patrona – wszechstronnie utalentowanego astronoma i lekarza – Jana Walerego Jędrzejewicza. W kategorii indywidualnej klas trzecich zwyciężył Piotr Jatkowski z „Żywiołów”, natomiast Wiktoria Krysiak zajęła pierwsze miejsce spośród uczniów klas siódmych.


W rywalizacjach grupowych spośród klas trzecich zwyciężyli gospodarze, a reprezentacja siódmoklasistów z SP nr 4 wygrała potyczki w swojej kategorii. Po zliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji statuetkę „Brązowego Walerego” otrzymali reprezentanci SP nr 4, drugie miejsce zajęli uczniowie z SP nr 3, natomiast gospodarze uzyskali najwięcej punktów, co przyniosło wygraną „Złotego Walerego”. Po konkursie, uczniowie uczestniczyli w wykładzie „ Jak działa mózg?” wygłoszony przez pana Tomasza Ruszkowskiego z Heweliuszy Nauki. Prowadzący w bardzo ciekawy sposób przedstawił zawiłości funkcjonowania mózgu, o czym można było się przekonać wykonując proponowane przez pana Tomasza ćwiczenia, wywołujące czasem zdziwienie, a czasem wybuchy śmiechu.

Wrażenia spisali uczniowie klasa siódmych:

                                         Maria Chylińska, Patrycja Klimkiewicz,

                                       Wiktoria Krysiak, Michał Ludwiczak,

                                        Oktawia Skibińska, Eliza Rutkowska,

                                        Mikołaj Załęcki, Krystian Zieliński

                                     pod opieką p. Agnieszki Jabłońskiej.

                                     Fot.: Małgorzata Morawska

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates