228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

    

     W piątek, 10 maja 2019 w naszej szkole, uroczystym apelem uczciliśmy 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Ustawa z 1791 roku regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Czteroletni, który został zwołany w październiku 1788. Na szkolnej scenie zaprezentowano  okolicznościowe wiersze i utwory muzyczne. Widzów zaciekawiły  scenki przedstawiające rozmowę dziennikarza z przechodniami oraz wypowiedzi ekspertów dotyczące tematu Konstytucji w telewizyjnym studiu. Pomysłowo również włączono do programu artystycznego utwory Stanisława Moniuszki upamiętniając  200. rocznicę urodzin „ojca polskiej opery narodowej”. Za występ młodym artystom podziękowała Pani dyrektor Bożena Dzitowska. Przeprowadziła również z dziećmi pogadankę dotyczącą kultury zachowania, szacunku do drugiego człowieka, bezpieczeństwa w szkole i na terenie wokół budynku.

     Akademię przygotowali uczniowie klas 6b, 7d pod opieką pań: Marzanny Chełmickiej i Małgorzaty Kocik z udziałem chóru szkolnego (ucz. z klas 4d, 6g, 7c, 8d) prowadzonego przez pana Łukasza Zacieskiego.

Not. Marzanna Chełmicka

Fot.: Małgorzata Morawska

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates