Tydzień bibliotek – działania w zerówce i świetlicy

W maju obchodzony jest tydzień bibliotek, czyli program promocji czytelnictwa i bibliotek. W związku z tym uczniowie oddziału przedszkolnego i przebywający w świetlicy uczestniczyli w zajęciach dotyczących tego, jak powstają książki, jakie są ich rodzaje, że można je kupić, ale też wypożyczyć w bibliotekach. Następnie uczniowie uczestniczyli w zajęciach w szkolnej bibliotece, do której zostali zaproszeni przez panie bibliotekarki, Iwonę Milewską i Małgorzatę Morawską. Zajęcia poprowadziła zaproszony gość, pani Renata Grabowska, bibliotekarka z Biblioteki Pedagogicznej w Płońsku, która zaprezentowała bajkę H. Ch. Andersena pt. „Brzydkie kaczątko” za pomocą teatru ilustracji, czyli Kamishibai. Po niej zaprosiła uczniów do rozmowy na temat bajki, wspólnej zabawy i pracy plastycznej. Kolejnego dnia uczniowie uczestniczyli w zajęciach z innowacji pedagogicznej, podczas których omówione zostały rodzaje okładek książek, zaprezentowane zostały okładki książek wykonane w różny sposób. Następnie uczniowie zaprojektowali i wykonali okładki do swoich książeczek.

Karina Godlewska-Sobótka

Renata Kasprzykowska