1d- W Bibliotece Pedagogicznej

Uczniowie klasy 1d ze swoimi nauczycielkami odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Płońsku. Przewodnikiem po placówce była pani Renata Grabowska, która bardzo ciekawie opowiadała dzieciom o pracy bibliotekarza. Przedstawiła księgozbiór biblioteczny, oprowadziła uczniów po jego działach, zaprezentowała nowości i poleciła książki do czytania. Pierwszoklasiści i z zainteresowaniem słuchali wszystkich informacji. Byli zaskoczeni tak dużą liczbą książek na półkach. Aby zaspokoić swoją ciekawość, zadawali wiele pytań. Dowiedzieli się, jak poszukuje się książek w katalogach online oraz tradycyjnych katalogach papierowych. Dzieci uczestniczyły też w zajęciach relaksacyjnych z elementami biblioterapii i widziały książkę pisaną alfabetem Brailla. Pierwszoklasiści podziękowali za miłe spotkanie i z uśmiechem na twarzy wrócili do szkoły. Mamy nadzieję, że odbyte zajęcia wpłyną na rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów.

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates