Doświadczenie i zabawy

We wtorek 2.04.2019 r. uczniowie oddziału przedszkolnego i przebywający w świetlicy aktywnie spędzili poranek. Najpierw uczestniczyli w eksperymencie naukowym. Do szklanych kubków, w których była woda zostały dodane trzy kolory: czerwony, niebieski i zielony. Następnie do nich zostały włożone margerytki. Celem eksperymentu i sprawdzanie, czy kwiatki zabarwią się i ile czasu minie zanim na kwiatkach pojawią się pierwsze przebarwienia. Po eksperymencie naukowym i ćwiczeniach umysłowych nadszedł czas na ćwiczenia dla ciała na dworze. Uczniowie wspólnie uczestniczyli w zabawach z chustami animacyjnymi i zawodach grupowych. Czas wspólnie spędzony na zadaniach był bardzo owocny i wpłynął na integrację uczniów.