Desingn – sztuka projektowania, ciąg dalszy

Ponownie uczniowie zerówki i przebywający w świetlicy spotkali się na zajęciach z innowacji pedagogicznej prowadzonej przez panie Karinę i Renatę. Sztuka projektowania z wcześniejszych zajęć bardzo uczniom się podobało, w związku z tym ponownie stali się projektantami. Najpierw, zanim przystąpili do pracy, omówione były stroje niektórych uczniów, rodzaje ubrań w zależności od tego, gdzie miałyby być noszone, sposoby dobierania kolorów. Na postaci piosenkarki dwoje uczniów zaprezentowało możliwość stworzenia dla niej nowego stroju poprzez upięcie materiałów w spódnicę, bluzkę i zakładając jej apaszkę. Po tych działaniach uczniowie pracowali w grupach. Na odrysowanej na kartonie postaci projektowali ubrania. Do dyspozycji mieli dużo materiałów o różnym kolorze czy fakturze. Prace wyszły bardzo ciekawe. Wspólna praca w zespołach przyniosła uczniom wiele radości, ale i rozwijali tym sposobem umiejętność współpracy, dzielenie się pracą, słuchanie propozycji innych czy ustalali, co to będzie za strój i do czego służył.

 

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates