Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku na spotkaniu z Szymonem Hołownią

     

       We wtorek 26 marca 2019r. w ramach współpracy biblioteki szkolnej z Miejską Biblioteką Publiczną im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku, uczniowie z klasy 7e, pod opieką wicedyrektora, pedagoga oraz bibliotekarza – uczestniczyli z spotkaniu autorskim z Szymonem Hołownią znanym dziennikarzem, publicystą chrześcijańskim, dwukrotny laureatem nagrody Grand Press, a także autorem kilkunastu książek o relacji współczesnego świata i religii chrześcijańskiej.

       Spotkanie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku. Odbyło się ono w ramach cyklu Płoński Salonik Literacki i tym razem dedykowane było młodzieży. Zaproszonego gościa serdecznie powitałam Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury pani Marzena Kunicka, a rozmowę z gościem przeprowadziła Dyrektor MBP w Płońsku p. Bożena Kaliściak. Podczas spotkania zatytułowanego „Jak robić dobrze”, Szymon Hołownia opowiedział o swojej podróży do Afryki i jej wpływie na życie. Zaproszony gość podjął próbę odpowiedzi na wiele nurtujących pytań stwierdzając, że „Ludzie na całym świecie mają takie same potrzeby, pragnienia i marzenia. A przyszłość zależy od nas, od naszych drobnych i prostych gestów na co dzień”.

(Materiał przygotowany w oparciu o Facebook SP2)

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates