Tydzień Języków Obcych w SP2 w Płońsku

    

   W dniach 11-15 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza odbył się Tydzień Języków Obcych. Z tej okazji nauczyciele  angielskiego, rosyjskiego, niemieckiego i francuskiego zorganizowali dla wszystkich uczniów dodatkowe atrakcje. W bibliotece szkolnej przygotowano wystawy tematycznie związane z Anglią, Rosją, Niemcami i Francją. Dzięki nich uczniowie mogli zapoznać się z informacjami dotyczącymi danego kraju, obejrzeć pochodzące stamtąd nowinki, gadżety. Na korytarzach oprócz gazetek pełnych ciekawostek dotyczących krajów obcojęzycznych, pojawiły się podczas przerw stoiska z łakociami i przysmakami popularnymi w the United Kingdom (Food Festival). Dzieci mogły skosztować m.in. galaretek, muffinek, gofrów i napić się przepysznej lemoniady. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Grupa dziewcząt z klasy 4c zaprezentowała dla uczniów klas młodszych krótkie anglojęzyczne przedstawienie, lekcje nauki dni tygodnia oraz nazw dzikich zwierząt. Uczniowie z zachwytem brali udział w grach i zabawach językowych przygotowanych przez starszych kolegów. Klasa 7e przedstawiła scenki sytuacyjne w języku angielskim. Uczniowie prezentowali słownictwo będąc m. in. na boisku, w bibliotece, podczas wypadku z urazem nogi, licytacji przedmiotów. Niecodziennym wydarzeniem były również ciekawe lekcje języka niemieckiego zorganizowane dla uczniów klas I-III, zachęcające dzieci do przyszłej nauki tego języka. Nauczyciele zachęcali również swoich podopiecznych do czytelnictwa poprzez prezentację oraz czytanie wybranych fragmentów książek z literatury obcojęzycznej. Wraz z „Tygodniem” odbyły się dwa szkolne konkursy: Spelling Bee – konkurs literowania w języku angielskim oraz Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Ich celem było wzbudzenie zainteresowania językiem angielskim, zachęcanie do pozytywnej rywalizacji i rozwijania swoich ambicji.

    Organizowane działania mają uświadamiać uczniom znaczenie wielojęzyczności w jednoczącej się Europie. 

Not. Dorota Bartczak

Fot. Zespół nauczycieli

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates