Międzynarodowy Dzień Kota

W piątek 15.02.2019 r. uczniowie przebywający w świetlicy i uczniowie zerówki wspólnie obchodzili Międzynarodowy Dzień Kota. Przypada on w kalendarzu 17 lutego, ale z uwagi, że w bieżącym roku wypada on w niedzielę, uczniowie kilka dni wcześniej postanowili uczcić ten dzień. W trakcie zajęć uczniom została przybliżona idea obchodzenia Dnia Kota, która związana jest z tym, aby wpierać koty, które są porzucone czy przebywają w schronisku. Ważne, żeby uczniowie wiedzieli, jak należy dbać o kota, jeśli mają go w domu i jak można pomagać tym maluczkim. W trakcie dnia Pani Karina i Pani Renata przedstawiły wiersz „Chory kotek” wcielając się w rolę kota i doktora. Następnie uczniowie zaprezentowali swoje maskotki, które przynieśli na zajęcia. W dalszej części dnia były różne były zabawy ruchowe oraz zagadki związane z kotami z bajek. Na koniec zajęć uczniowie wykonali kota techniką origami. Za wiedzę i zaangażowanie w obchodzenie Dnia Kota każdy uczeń otrzymał medal.