II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

 „Bóg się rodzi”

   24 stycznia 2019r. w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku odbył się II Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Bóg się rodzi…”.
W konkursie wzięło udział 37 uczestników z 6 szkół w Płońsku, w tym 12 solistów i 7 zespołów. Dzieci prezentowały swoje talenty muzyczne w następujących kategoriach: Soliści klas I-III, Zespoły I-III, Soliści klas IV-VIII, Zespoły IV- VIII. Przybyłych uczestników, ich opiekunów i zaproszonych gości przywitała

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku – pani Bożena Dzitowska, w imieniu Pana Burmistrza – pani Grażyna Pietrzak oraz Proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbe ks. Zbigniew Sajewski.
Jury w składzie: pani Marzena Kunicka – Dyrektor Szkoły Muzyki i Tańca Nutka w Płońsku, pan Mariusz Wrzesiński – Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Płońsku, pani Anna Koźniewska – nauczyciel gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Płońsku, wyłoniło zwycięzców w każdej z kategorii oceniając wykonawców według ustalonych kryteriów.


Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców SP 2 wręczyła Wicedyrektor szkoły – pani Joanna Ostrowska wraz z zaproszonymi gośćmi.
Występy uczestników uświetnił pokaz artystyczny uczniów klasy II a i II d oraz szkolnego chóru przygotowany pod kierunkiem Wicedyrektora szkoły – pani Marianny Kozłowskiej oraz pań: Wandy Kwiecień, Anny Sobeckiej, Magdaleny Wyrczyńskiej i Łukasza Zacieskiego.
W dzisiejszych czasach ważne jest kształtowanie odpowiednich zachowań oraz szacunku dla tradycji dlatego mamy nadzieję, że ponownie spotkamy się za rok.

(Za facebook, profil SP2 w Płońsku)

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates