Dzień Kubusia Puchatka w klasach pierwszych

Dzieci na całym świecie od niemal stu lat z radością czytają i oglądają opowieści o niesamowitych mieszkańcach Stumilowego Lasu. Zostały one ciekawie opisane przez Alana Aleksandra Milne w książce ,,Kubuś Puchatek”. Najbardziej rozpoznawalnym bohaterem lektury jest miś Kubuś Puchatek. Jego wizerunek zna prawie każde dziecko.

W piątek 18 stycznia pierwszoklasiści z naszej szkoły świętowali urodziny tego niezwykłego misia. Każde dziecko przyniosło ze sobą maskotkę lub książkę, związaną ze znaną wszystkim bajką. Tego dnia na wszystkich zajęciach było ,,Puchatkowo,,. Dzieci przeliczały słoiczki miodku, oglądały filmy o przygodach Kubusia Puchatka. Z dużym zainteresowaniem słuchały czytanych przez panie nauczycielki fragmentów lektury. Na zajęciach wychowania fizycznego nie zabrakło też konkurencji związanych tematycznie z mieszkańcami Stumilowego Lasu. Oczywiście była także degustacja miodku- przysmaku tytułowego bohatera bajki.

Był to dla wszystkich bardzo radosny dzień. Realizowane zadania sprzyjały integracji zespołów klasowych. Dzieci doskonaliły umiejętność współdziałania w grupie. Miejmy nadzieję, że podjęte działania zachęcą je również do lektury książki A.A. Milne ,, Kubuś Puchatek”.

Not./ Beata Wrzesińska