ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE KLAS 4-8

W czwartek, 20 grudnia w naszej szkole odbył się apel świąteczny dla klas 4-8, który wprowadził wszystkich uczestników w niezwykłą, świąteczną atmosferę. Z racji dużej ilości uczniów, apel został przedstawiony dwukrotnie, tj. o godz. 12.50 i 13.40.

Podczas tego świątecznego spotkania, uczniowie obejrzeli m.in. etiudę teatralną, przygotowaną przez grupę teatralną pod kierunkiem ks. Radosława Dąbrowskiego, która skłaniała widzów do głębokiej refleksji na temat sposobu przeżywania Świąt Bożego Narodzenia we współczesnym świecie.

Teatralne widowisko doskonale uzupełniła choreografia świąteczna, przygotowana przez zespół taneczno-gimnastyczny pod kierunkiem p.Izabeli Ciosek.

Nieodłącznym elementem świątecznego, bożonarodzeniowego nastroju – są kolędy i pastorałki. Zaprezentował je zespół wokalny pod pod kierunkiem p. Małgorzaty Morawskiej. Do wspólnego kolędowania włączyła się również widownia.

Nagłośnieniem występu zajął się jak zwykle – p.Łukasz Zacieski. Młodzi artyści zebrali od publiczności gromkie brawa oraz podziękowanie od pani wicedyrektor Joanny Ostrowskiej, która również całej społeczności szkolnej życzyła szczęśliwych i pogodnych świąt.

Not.: M.Morawska

Fot.: M.Machnacka