Listopadowe dni w zerówce

Dzień Postaci Bajkowych to dzień, na który uczniowie oddziału przedszkolnego bardzo czekały. Tego dnia (5.11.2018 r.) uczniowie przyszli przebrane za wybrane postaci z bajek. Były czarownice, księżniczki, pirat, Pippi, Arielka, Drakula, Bob Budowniczy i wiele innych. Uczniowie ten dzień spędzili bardzo aktywnie uczestnicząc w różnych konkursach, wykonywali łatwe i trudne zadania, tańczyli, a przede wszystkim świetnie się bawili.

W czwartek 8.11.2018 r. uczniowie oddziału przedszkolnego podczas zajęć ponownie obejrzeli piramidę aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. Po burzy mózgów dotyczącej tego, co osoby w ich wieku powinny jeść, czego się wystrzegać oraz co jest ważne, żeby być zdrowym, silnym i chętnym do wytężonej pracy i nauki, uczniowie przygotowali własne kanapki na śniadanie. Dzięki wsparciu rodziców grupy dzieci miały przygotowane różne warzywa oraz sery, wędliny i dżem, z których mogły skomponować taką kanapkę na jaka mieli ochotę. Samodzielnie przygotowane kanapki bardzo uczniom smakowały.

W czwartek 15.11.2018 uczniowie zerówki naszej szkoły wraz z uczniami oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Płońsku wybrali się na wycieczkę. Pierwszym etapem wycieczki był Zakątek Odkrywców i zajęcia z optyki. Zajęcia uczniom bardzo się podobały, a szczególnie wykonane przez siebie kalejdoskopy. Po nauce uczniowie wspólnie bawili się w Centrum Zabaw Happy Park. Wycieczka była bardzo udana. Skąd ten wniosek? Bo uczniowie następnego dnia już pytali się, kiedy będzie następna.

Piątek 30.11.2018 r. uczniom oddziału przedszkolnego minął w bardzo radosnej atmosferze. Sprawcą dobrego nastroju były klasowe andrzejki. W trakcie ich uczniowie losowali różne wróżby przepowiadające, kim będą w przyszłości, co im się przytrafi czy jakie imię będzie miał przyszły mąż czy żona. Oprócz wróżb były tańce i poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci.

Renata Kasprzykowska