Uczniowie SP2 w Płońsku uczcili 100 – LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

…Nie zginie Polska, nie zginie! Lecz żyć będzie po wieki wieków w potędze i chwale. Dla was, dla nas i dla całej ludzkości.”

Ignacy Paderewski

 

      Nasza szkoła, podobnie jak i cała Polska i Polonia na całym świecie – uczciła 100 -lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

       W piątek, 9 listopada 2018r. każdy uczeń oraz pracownicy szkoły mogli uczestniczyć w uroczystym, okolicznościowym apelu, który z racji na dużą ilość osób został powtórzony dwukrotnie. Apel został przygotowany przez uczniów szkolnego kółka teatralnego, chóru szkolnego i szkolnego zespołu tanecznego oraz zespół nauczycieli (E.Bartłomiejczyk, I.Ciosek, M.Kozłowska, M.Machnacka, J.Rachobińska, A.Sobecka, M.Stępkowska – Olewnik, M.Wyrczyńska, Ł.Zacieski).

Artyści przypomnieli swoim kolegom i koleżankom znaczenie takich pojęć jak ojczyzna, tożsamość, współczesny patriotyzm. Mądre cytaty, wiersze, piosenki z różnych okresów historycznych oraz tańce, m. in. krakowiak zaciekawiły widzów, którzy wraz z artystami nucili znane melodie. Występom dzieci towarzyszyła okolicznościowa prezentacja multimedialna, dostosowana do aktualnie prezentowanych treści.

O godzinie 11.11 wszyscy odśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”, łącząc się z innymi młodymi Polakami, którzy wzięli udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Apel był także okazją do wręczenia nagród z konkursu plastycznego z okazji tej narodowej uroczystości.

 

Po apelu nie mogło zabraknąć również pamiątkowych, okolicznościowych zdjęć.

W dniu 11 listopada 2018 r. odbyły się natomiast miejskie uroczystości obchodów 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W uroczystościach tych Szkołę Podstawową nr 2 im. J.W.Jędrzejewicza, reprezentowali: Dyrektor szkoły – pani Bożena Dzitowska, Wicedyrektor – pani Joanna Ostrowska oraz liczni uczniowie i nauczyciele.

     Jak powiedział kiedyś Ignacy Padarewski „Żaden naród na świecie nie może się poszczycić takim jak nasz bogactwem uczuć i nastrojów.” Udział dzieci i młodzieży w takich uroczystościach z pewnością rozbudzi w młodych Polakach poczucie patriotyzmu i dumę z przynależności narodowej.

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates