„Pierwszaki dla Niepodległej”

     

       W związku z ogólnopolskimi obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas pierwszych wzięli udział w projekcie pt. „Pierwszaki dla Niepodległej”. Celem projektu było kształtowanie postaw patriotycznych i budzenie świadomości narodowej wśród najmłodszych uczniów. W ramach jego realizacji zostały podjęte różnorodne działania związane z naszą Ojczyzną i narodowym świętem.

      W każdej klasie odbyły się zajęcia na temat „Polska naszym domem”. Na zajęciach z zakresu edukacji matematycznej uczniowie wykorzystywali modele symboli narodowych do liczenia i rozwiązywania zadań. Dzieci z poszczególnych klas w grupach wykonywały prace zatytułowane „Nasze symbole narodowe” wyklejając kontury flagi i godła materiałami plastycznymi. W dniu szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas pierwszych, trzymając białe i czerwone baloniki, ustawiły się na boisku szkolnym tworząc kształt polskiej flagi. Uczniowie odwiedzili także miejsca pamięci narodowej – Pomnik Wolności oraz Dąb Pamięci, gdzie zapalili znicze i upamiętnili ważne dla Polaków historyczne wydarzenia. Na zajęciach muzycznych dzieci nauczyły się czterech zwrotek hymnu państwowego i przyłączyły się do wspólnego śpiewania hymnu w dniu 9 listopada 2018r. o godz. 11.11. Podczas zajęć komputerowych projektowały flagę Polski w programie graficznym. Na zajęciach wychowania fizycznego natomiast ćwiczyły zwroty i postawę zasadniczą preferowaną na uroczystościach państwowych. W trakcie realizacji przedsięwzięcia wyeksponowano gazetki ścienne związane z tematem w salach i na szkolnym korytarzu.

btr

     Podjęte działania sprawiły, że pierwszaki wzięły aktywny udział w obchodach narodowego święta oraz zdobyły wiedzę na temat Polski i jej historii.

Not./Fot.: M.Szymborska, W.Jakubowska, M.Machnacka

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates