Wrzesień w oddziale przedszkolnym

Nowy rok szkolny, nowi uczniowie w oddziale przedszkolnym, nowe wyzwania, przyjaźnie, zadania do wykonania. Z ważniejszych wydarzeń w życiu zerówki było:

Drzewko Przyjaźni – stworzenie wspólnej pracy stanowiącej znak, że już w pierwszych wspólnych dniach pracy uczniowie oddziału przedszkolnego nawiązali fajne znajomości poparte wspólną zabawą i pracą oraz umiejętnością przestrzegania kodeksu przedszkolaka.

Dzień Kropki – to dzień, w którym dominowały kropki na ubraniach, w zadaniach czy przy wykonywaniu pracy plastycznej. Uczniowie zarówno zerówki, jak i świetlicy wysłuchali tego dnia opowiadania pt. „Kropka”, porozmawiali o treści opowiadania, wyciągnęli wniosek, że warto podejmować się różnych działań, nawet jeśli na początku wątpimy, czy nam się udać coś zrobić, co będzie zauważone przez innych.

Dzień Przedszkolaka – to dzień, w którym dzieci oddziału przedszkolnego złożyli przysięgę, że będą grzecznymi i pilnie uczącymi się uczniami. W trakcie dnia wykonali wspaniale ćwiczenia gimnastyczne, zadania dla nich przygotowane oraz smaczne owocowe szaszłyki. Uczestniczyli we wspólnych zabawach w sali oraz na placu zabaw.

Dzień Pokoju – podczas którego uczniom została przybliżona idea obchodzenia tego dnia, przeprowadzona została dyskusja, dlaczego tak ważny jest na świecie pokój. Uczniowie wykonali własnego gołąbka pokoju oraz ustawili się do zdjęcia przesyłając wszystkim serduszka ułożone z dłoni.

Wizyta w Urzędzie Miasta – uczniowie grupy „0” oraz klasy 1c odwiedzili Urząd Miasta Płońska podczas dnia otwartego. Uczniowie mieli okazję spotkać się z burmistrzem miasta, panem Andrzejem Pietrasikiem i założyć jego insygnia, z przewodniczym Rady Miasta, panem Ziemkiewiczem, który zaprezentował uczniom salę obrad Rady Miasta, opowiadał o jej pracy oraz odpowiadał na pytania zadane przez dzieci. Uczniowie odwiedzili Urząd Cywilny i przymierzyli insygnia urzędnika udzielającego ślubu. W trakcie odwiedzin w urzędzie uczniowie mogli wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie w wesołych przebraniach, pobawić się klockami czy mieć wykonany tatuaż.

Z pozdrowieniami

Renata Kasprzykowska

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates