ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH roku szkolnego 2018/2019!

     W czwartek, 18 października – w obecności rodziców, do braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku dołączyli pierwszoklasiści. Uroczystość uświetniło przybycie zaproszonych gości: Burmistrza Miasta Płońska p. Andrzeja Pietrasika oraz Przewodniczącego Rady Rodziców przy SP2 p. Jarosława Chylińskiego. Nie mogło oczywiście zabraknąć dyrekcji szkoły i wychowawców. Jednak głównymi bohaterami święta było 114 uczniów z czterech klas pierwszych, którzy przygotowywali się do tego ważnego wydarzenia od początku roku szkolnego.

    Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnów: państwowego i szkolnego, po czym Pani Dyrektor oraz goście skierowali do dzieci wiele ciepłych słów oraz życzenia sukcesów w nauce. Wówczas nadszedł czas, kiedy pierwszacy mogli popisać się swoimi umiejętnościami recytatorskimi i wokalnymi. Po części artystycznej nastąpił moment kulminacyjny, czyli ślubowanie na sztandar szkoły. Przejęte maluchy powtarzały rotę ślubowania przyrzekając być dobrymi Polakami i wzorowymi uczniami. Wielkim przeżyciem była dla nich również chwila, kiedy wielkim ołówkiem zostały pasowane na uczniów.

    Na koniec części oficjalnej wychowawczynie wręczyły uczniom legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy. Każda klasa otrzymała też upominek od Rady Rodziców – zestaw klocków edukacyjnych wspomagających rozwój zdolności konstrukcyjnych, wyobraźnię przestrzenną i sprawność manualną.

   Do zrobienia pozostały już tylko zdjęcia i zmęczeni, ale uradowani pierwszoklasiści mogli wraz z rodzicami udać się do domów. Ten dzień zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.

    Uroczystość ślubowania przygotowały wychowawczynie klas pierwszych: Iwona Łukaszewska, Aleksandra Wiśniewska, Elwira Klimiuk, Beata Wrzesińska oraz Małgorzata Szymborska i Wioletta Jakubowska.

Opracowanie tekstu: Wioletta Jakubowska

Zdjęcia : Małgorzata Szymborska

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates