Dzień Edukacji Narodowej ‚2018

Apel okolicznościowy

We wtorek , 16 października 2018 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej,
przypadający na 14 października .

W sali gimnastycznej tłumnie zebrali się uczniowie klas 1-8 wraz ze swoimi nauczycielami.

Oprócz życzeń i gorących podziękowań dla kadry pedagogicznej, uczniowie przygotowali również ciekawą część artystyczną.

Dzieci z klasy 2b, pod kierunkiem Pani Krystyny Łazarskiej zaprezentowały program artystyczny – „ Dla Naszych Nauczycieli”. W śpiewie wspierali ich uczniowie klasy 3b, pod kierunkiem Pani Katarzyny Kontraktewicz – Rączkowskiej.

W drugiej części przedstawienia uczniowie z klas 5e, 5f, 5g oraz 6b, 6g , pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego – Pani Edyty Sosnowskiej, Olgi Romanowskiej , Elizy Supińskiej przedstawili skecz pt. „ Duża przerwa”.

Występ uświetniła humorystyczna piosenka „ Umieć inaczej” w wykonaniu Agnieszki Rączkowskiej – uczennicy klasy 4c.

Nie zabrakło również popisów tanecznych. Grupa Pani Izy Ciosek zaprezentowała tweesta do utworu „ Walentyna”. Natomiast młodzi tancerze pod opieką Pani Iwony Szurmak – Popowskiej wykonali układ do piosenki „ She loves you” zespołu The Beatles.

Piękną dekorację tematyczną przygotowały Panie Katarzyna Pietruszewska i Marta Olejniczak.

Pani Dyrektor Bożena Dzitowska podziękowała uczniom za występ, oraz złożyła nauczycielom serdeczne życzenia z okazji ich święta .

Na zakończenie opiekunowie Samorządu Uczniowskiego podsumowali konkurs na najładniejszą kartkę z okazji Dnia Nauczyciela, a Pani Dyrektor wręczyła laureatom nagrody.

Wręczono również nagrodę w konkursie na nazwę Szkolnego Radiowęzła. Wygrała nazwa „ Radio Walery” zaproponowana przez Zuzannę Mackiewicz uczennicę klasy 4 f.

Not.: Eliza Supińska

Fot.: Małgorzata Morawska