UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

     

    Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty! Jego uroczyste otwarcie odbyło się w dwóch grupach wiekowych : dla klas 0-3 i 4-8. Sztandar szkoły wprowadzono po raz pierwszy w nowej formule przy dźwiękach werbli i odczytaniu pełnej nazwy szkoły. Następnie odśpiewano hymny: państwowy i szkolny.

     W tym szczególnym dniu dzieciom i młodzieży towarzyszyli rodzice i zaproszeni goście. Znaleźli się wśród nich: Burmistrz Miasta Płońsk – pan Andrzej Pietrasik, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej – pani Grażyna Pietrzak, Proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbe – ks. kanonik Zbigniew Sajewski, ks. Robert Kępczyński oraz Przewodniczący Rady Rodziców – pan Jarosław Chyliński. Szkolną społeczność powitała Dyrektor SP 2 pani Bożena Dzitowska. W swoim wystąpieniu szczególnie ciepłe  słowa skierowała do uczniów, którzy rozpoczynają przygodę z nauką w naszej szkole. Zaznaczyła, że obecny rok szkolny będzie wyjątkowy ze względu na przypadające obchody jubileuszu 60-lecia szkoły. Życzyła również wszystkim uczniom i nauczycielom owocnej pracy oraz wytrwałości w rozwijaniu swoich pasji.

       Głos zabierali również zaproszeni goście. Każdy z nich zwracając się do społeczności szkolnej życzył osiągania wysokich not w nauce i wielu sukcesów w rywalizacjach konkursowych.

    Miłym akcentem uroczystości był widowiskowy występ pary tanecznej.

    Po części oficjalnej uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkania ze swoimi wychowawcami, którzy przekazali im ważne informacje. Zachęcili wychowanków, by ostatnie wolne chwile słonecznego dnia wykorzystali na odpoczynek. Od juta wszystkich czeka wytężona praca.

Not.: T.Zarodkiewicz i M.Kończalska

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates